Úsporné bydlení

Tepelná pohoda při minimálních nákladech na vytápění

Rodinné domy CANABA se vyznačují velmi nízkými náklady na vytápění. Výjimečnost konstrukčního systému tvořeného velkoplošnými dílci s integrovanou izolací je zárukou značných energetických úspor. Dlouholetá praxe jednoznačně potvrdila, snížení nákladů na vytápění až o 50% oproti zděným stavbám. Energetická náročnost na vytápění středně velkého domu CANABA již ve standardním provedení přibližně stejně velká jako u běžného bytu 2+1. Co to znamená v praxi?

Optimální kombinace tepelně izolačních a akumulačních vlastností domů CANABA je zárukou konstantního vnitřního prostředí. Akumulační schopnost systému eliminuje po celý rok nežádoucí teplotní výkyvy. Zatímco v zimě zabraňují stěny úniku tepla, v létě udržují blahodárný chládek. Tyto vynikající parametry jsou u domů CANABA dosaženy v základním provedení a lze je bez nadsázky označit jako domy úsporné a nízkoenergetické.

Na rozdíl od ostatních staveb není nutné v zájmu dosažení tepelné pohody domy CANABA dodatečně zateplovat, opatřovat speciálními okny, tepelnými čerpadly, či rekuperačními jednotkami, které zvyšují cenu stavby o statisíce korun a jejichž funkcí je kompenzace slabin zděných či lehkých montovaných technologií. Progresivní nízkoenergetická technologie CANABA je díky svým výjimečným vlastnostem vhodná i pro realizaci projektu takzvaného pasivního domu.

Rodinné domy CANABA jsou posuzovány jako nad míru ekonomické s nejnižšími garantovanými provozními náklady. Nejenže svůj dům pořídíte výhodně i celoživotně šetříte na jeho provozu.